SMCJ26CA
Extended
Manufacturer
BORN
MFR.Part #
SMCJ26CA
JLCPCB Part #
C152084
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 26V 31.9V 35.6A@10/1000us 42.1V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS