SMBJ33CA
Extended
Manufacturer
BORN
MFR.Part #
SMBJ33CA
JLCPCB Part #
C151916
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 11.3A@10/1000us 1uA 33V 40.6V 53.3V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS