SMBJ16CA
Extended
Manufacturer
BORN
MFR.Part #
SMBJ16CA
JLCPCB Part #
C406211
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 16V 17.8V 1uA 23.1A 26V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS