SMAJ8.5CA
Extended
Manufacturer
BORN
MFR.Part #
SMAJ8.5CA
JLCPCB Part #
C5439951
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 14.4V@27.8A 20uA 27.8A 400W 8.5V 9.44V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS