5.0SMDJ16A
Extended
Manufacturer
BORN
MFR.Part #
5.0SMDJ16A
JLCPCB Part #
C2842371
Package
SMC(DO-214AB)
Description
16V 17.8V 193A 26V 50uA 5kW@10/1000us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS