SMD0603-050C-16V
Extended
Manufacturer
BNstar
MFR.Part #
SMD0603-050C-16V
JLCPCB Part #
C25838736
Description
1.05mm 1.15mm 1.85mm 100ms 100mΩ 16V 1A 40A 500mA 500mW 800mΩ 0603 Resettable Fuses ROHS