SMD0603-025C-16V
Extended
Manufacturer
BNstar
MFR.Part #
SMD0603-025C-16V
JLCPCB Part #
C25838738
Description
-40℃~+85℃ 1.05mm 1.85mm 16V 1mm 250mA 3Ω 40A 500mW 500mΩ 550mA 80ms 0603 Resettable Fuses ROHS