R50RGB-F-0160
Extended
Manufacturer
BIVAR
MFR.Part #
R50RGB-F-0160
JLCPCB Part #
C5380151
Package
DIP-4
Description
-25℃~+80℃ 100mcd~150mcd、400mcd~600mcd、600mcd~800mcd 160° 2.2V~3V、3.4V~4.4V、3.4V~4.4V 460nm~470nm、515nm~525nm、620nm~635nm 50mA Red, green, blue Water Clear DIP-4 LED Indication - Discrete ROHS