BSMD0603-001-60V
Extended
Manufacturer
BHFUSE
MFR.Part #
BSMD0603-001-60V
JLCPCB Part #
C914088
Package
0603
Description
-40℃~+85℃ 1.05mm 1.85mm 100Ω 10mA 15Ω 1mm 1s 20A 500mW 50mA 60V 0603 Resettable Fuses ROHS