AD5259BRMZ100-R7
MFR.Part #
AD5259BRMZ100-R7
JLCPCB Part #
C141953
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 1 100kΩ 100nA 2.7V~5.5V 256 500ppm/℃ 80kHz EEPROM I2C ±30% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS