SMCJ150CA
Extended
Manufacturer
AnBon
MFR.Part #
SMCJ150CA
JLCPCB Part #
C435511
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 150V 167V 243V 5uA 6.2A Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS