SMBJ48CA
Extended
Manufacturer
AnBon
MFR.Part #
SMBJ48CA
JLCPCB Part #
C440305
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 48V 53.5V 5uA 600W@10/1000us 7.8A 77.4V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS