SMBJ16CA
Extended
Manufacturer
AnBon
MFR.Part #
SMBJ16CA
JLCPCB Part #
C440284
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 16V 17.8V 23A 26V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS