SMAJ8.5CA
Extended
Manufacturer
AnBon
MFR.Part #
SMAJ8.5CA
JLCPCB Part #
C435527
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 14.4V 20uA 27.7A 400W@10/1000us 8.5V 9.44V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS