A-SP1103R6AB1GHC-A01-2D
Extended
Manufacturer
Amicc
MFR.Part #
A-SP1103R6AB1GHC-A01-2D
JLCPCB Part #
C5355461
Package
SMD-4P,3x1mm
Description
-40℃~+85℃ 120° Common Cathode R:1.7V~2.6V、G:2.7V~3.4V、B:2.7V~3.6V R:20mA、G:20mA、B:20mA R:360mcd~715mcd、G:140mcd~285mcd、B:565mcd~1120mcd R:60mW、G:60mW、B:60mW R:624nm、B:460nm~475nm、G:515nm~530nm R:632nm、G:468nm、B:518nm Side View Mount Water Clear SMD-4P,3x1mm RGB LEDs ROHS