ATMEGA8535-16AU
MFR.Part #
ATMEGA8535-16AU
JLCPCB Part #
C15880
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16MHz 32 4.5V~5.5V 512Byte 512Byte 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS