ATMEGA2560-16AUR
MFR.Part #
ATMEGA2560-16AUR
JLCPCB Part #
C2052777
Package
TQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16MHz 256KB 4.5V~5.5V 4KB 8 Bit 86 8KB AVR Built-in FLASH TQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS