FTS10N15G
Extended
Manufacturer
ARK micro
MFR.Part #
FTS10N15G
JLCPCB Part #
C3031428
Package
SOT-223
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.2nC@5V 1.5W 10Ω@10V 150V 17.2pF 2.5V 32.8pF 350mA 4.6pF N-Channel SOT-223 MOSFETs ROHS