FTS01N15G
Extended
Manufacturer
ARK micro
MFR.Part #
FTS01N15G
JLCPCB Part #
C3031435
Package
SOT-223
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.3A 1.5W 120.5pF 150V 1Ω@5V 2.5V 27.4pF 320.5pF 9.5nC@5V N-Channel SOT-223 MOSFETs ROHS