PTKM250R-50
MFR.Part #
PTKM250R-50
JLCPCB Part #
C17315696
Package
Plugin,15.9x7.6mm
Description
1.84A 160mΩ 250uH 310mA ±10% Plugin,15.9x7.6mm Power Inductors ROHS