P160-272HS
Extended
Manufacturer
API Delevan
MFR.Part #
P160-272HS
JLCPCB Part #
C17477120
Package
SMD,3.9x3.2mm
Description
1.011A 120mΩ 2.7uH 935mA ±3% SMD,3.9x3.2mm Power Inductors