108R-273HS
Extended
Manufacturer
API Delevan
MFR.Part #
108R-273HS
JLCPCB Part #
C17580237
Package
SMD,2.5x2.5mm
Description
27uH 55mA 8Ω ±3% SMD,2.5x2.5mm Power Inductors ROHS