160AR5K271M0609C
MFR.Part #
160AR5K271M0609C
JLCPCB Part #
C176315
Package
Plugin,D6.3xL9mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2.5mm 270uF 5000hrs@105℃ 5A@100kHz 6.3mm 9mm ±20% 插件,D6.3xL9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS