S-L2980A51MC-TF-G
MFR.Part #
S-L2980A51MC-TF-G
JLCPCB Part #
C5745805
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10V 140mV@(50mA) 140uA 150mA 5.1V 60dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS