S-L2980A43MC-TF-U
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-L2980A43MC-TF-U
JLCPCB Part #
C3744576
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10V 140mV@(50mA) 140uA 150mA 4.3V 65dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS