S-1740A21-M5T1U4
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-1740A21-M5T1U4
JLCPCB Part #
C5880985
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mA 2.1V 350nA 5.5V Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS