S-1711B1518-I6T1U
MFR.Part #
S-1711B1518-I6T1U
JLCPCB Part #
C3747869
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1.5V、1.8V 150mA 1uA 2 390mV@(150mA)、580mV@(150mA) 6.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection Positive SNT-6A Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS