S-1335K15-M5T1U3
MFR.Part #
S-1335K15-M5T1U3
JLCPCB Part #
C5741070
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 150mA 5.5V 54uA Fixed Over Current Protection、Soft Start Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS