S-1206B26-U3T1U
MFR.Part #
S-1206B26-U3T1U
JLCPCB Part #
C5903359
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 2.6V 250mA 6.5V Fixed Over Current Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS