S-1206B24-M3T1U
MFR.Part #
S-1206B24-M3T1U
JLCPCB Part #
C6288705
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 2.4V 250mA 360mV@(100mA) 6.5V Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS