S-1206B17-U3T1G
MFR.Part #
S-1206B17-U3T1G
JLCPCB Part #
C5880331
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 1.7V 250mA 6.5V Fixed Over Current Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS