S-1170B52UC-OULTFG
MFR.Part #
S-1170B52UC-OULTFG
JLCPCB Part #
C3745747
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 120uV@(300mA) 5.2V 6.5V 65dB@(1.0kHz) 800mA 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS