S-1170B34UC-OTTTFG
MFR.Part #
S-1170B34UC-OTTTFG
JLCPCB Part #
C3752617
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 120uV@(300mA) 3.4V 6.5V 65dB@(1kHz) 800mA 80uA Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS