S-1170B32UC-OTRTFU
MFR.Part #
S-1170B32UC-OTRTFU
JLCPCB Part #
C3744545
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 160uA 180mV@(300mA) 3.2V 6.5V 65dB@(1kHz) 800mA Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS