S-1170B23UC-OTITFU
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-1170B23UC-OTITFU
JLCPCB Part #
C3745897
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150uV@(300mA) 2.3V 6.5V 70dB@(1.0kHz) 800mA 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS