S-1167B42-M5T1U
MFR.Part #
S-1167B42-M5T1U
JLCPCB Part #
C5880248
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 16uA 4.2V 6.5V 65dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS