S-1167B24-M5T1U
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-1167B24-M5T1U
JLCPCB Part #
C3746262
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 16uA 2.4V 350mV@(100mA) 6.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS