S-1142B50H-E6T2U
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-1142B50H-E6T2U
JLCPCB Part #
C3745850
Package
HSOP-6
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 200mA 30dB@(100Hz) 500mV@(200mA) 50V 5V 9uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive HSOP-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS