S-1132B46-M5T1G
MFR.Part #
S-1132B46-M5T1G
JLCPCB Part #
C3749686
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mV@(100mA) 1uA 300mA 4.6V 6.5V 65dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS