S-1131B46UA-N5FTFG
MFR.Part #
S-1131B46UA-N5FTFG
JLCPCB Part #
C5740625
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 280mV@(100mA) 300mA 4.6V 6.5V 65uA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS