S-1131B36UA-N4VTFG
MFR.Part #
S-1131B36UA-N4VTFG
JLCPCB Part #
C5740597
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 280mV@(100mA) 3.6V 300mA 6.5V 65uA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS