S-1131B31UA-N4QTFG
MFR.Part #
S-1131B31UA-N4QTFG
JLCPCB Part #
C5740589
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 280mV@(100mA) 3.1V 300mA 6.5V 65uA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS