S-1131B24UC-N4JTFG
MFR.Part #
S-1131B24UC-N4JTFG
JLCPCB Part #
C5740584
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.4V 300mA 490mV@(100mA) 6.5V 65uA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS