S-1131B19UA-N4ETFU
MFR.Part #
S-1131B19UA-N4ETFU
JLCPCB Part #
C6288394
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.9V 300mA 6.5V 650mV@(100mA) 65uA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS