MD6127C27
Extended
Manufacturer
Shanghai Mingda Microelectronics
MFR.Part #
MD6127C27
JLCPCB Part #
C920524
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+85℃ 1 1.2uA 12V 2.7V 6mA Fixed Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS