BKW0805UC033JGT
Extended
Manufacturer
FH-BK(Guangdong Fenghua Bangke Elec)
MFR.Part #
BKW0805UC033JGT
JLCPCB Part #
C98532
Package
0805
Description
2.05GHz 270mΩ 33nH 500mA 55@500MHz Wire-wound chip inductor ±5% 0805 Inductors (SMD) ROHS