SMCJ350A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ350A-TP
JLCPCB Part #
C914414
Package
SMC
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 2.6A 350V 432V 567V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS