1TS026A-1500-0553-CT
MFR.Part #
1TS026A-1500-0553-CT
JLCPCB Part #
C913783
Package
SMD,2.6x1.6mm
Description
-40℃~+90℃ 0.55mm 1.5N 1.6mm 12V 2.6mm 200,000 Cycles 50mA Black IP68 No Round Button SMD(SMT) Tab SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD,2.6x1.6mm Tactile Switches ROHS