SMBJ220CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMBJ220CA
JLCPCB Part #
C9124
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1.7A 1uA 220V 281.6V 356V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS