SMBJ7.5CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMBJ7.5CA
JLCPCB Part #
C9016
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 100uA 12.9V 46.6A@10/1000us 600W@10/1000us 7.5V 9.58V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS